OYUN KURALLARI

Lütfen sitemizin kurallarını okumak için zaman ayırın bu ileride oluşabilecek sorunlar açısından önemlidir.
Kurallar sitemizi ziyaret eden her kullanıcımız için geçerlidir.

(KURAL 1) :
1. Programsal hataların suistimal edilmesi: Oyuncularımızın bulduğu programsal hataları bize bildirmeleri bizi mutlu eder. Programsal hatalardan faydalanıp herhangi bir mağduriyete sebebiyet veren kişilere karşı sebep olduğu mağduriyete göre yargı mercilerine başvurarak dava açma hakkımız saklıdır yasal işlem uygulanabilir. Programsal hataların kullanılması mağduriyete sebep olmasa bile sitemizi kullandırtmama hakkımızı saklı tutarız.

Bug Nedir? : Bug’un kelime anlamı “ Böcek “dir. Fakat bizler için Bug’un Anlamı “ Sistem Açığıdır “. Oyun içinde bazı sistemsel açıklardan faydalanarak , Oyuna Hile katarak Oyundaki yapı kademelerinden , savunmadan ,askerlerden, üniversite kademelerinden , Bor madenleri, Petrol- Gıda ve Altın Madenlerini hile kullanarak yada oyunda ufak bir açıktan faydalanarak kendisini güçlendirmesidir.

(MADDE 1) : Bug Kullanan Oyuncuyu Direk Kapatma Yetkisine Sahiptir veya Yönetimin Ağır Ceza verme yetkisine sahiptir.
(MADDE 2) : Bug Kullanan Oyuncu Ana hesabı dışında ufak bir hesaba giriyor ve o hesaplardan da Bug'dan faydalanıyorsa Ufak Hesapları Kapatma yetkisine sahiptir.
(MADDE 3) : Bug Kullanan Oyuncu Yapı Kademelerinden hileli Faydalansın yada faydalanmasın , 4'er Kademeleri Silinir. Yapı kademelerine aşırı derecede basılmış ve hile karıştırılmış ise Bu tespit edildiği taktirde Kademesi ne olursa olsun Kademesi petrol-gıda-altın ve baraj kademeleri 25. kademeye çekilir. Diğer kademelerinde yüksek ölçüde düşüş yaşarlar.
(MADDE 4) : Bug Kullanan Oyuncu Savunma biriminden faydalanarak kendini hileli geliştiriyorsa , tespit edildiği taktirde , savunma birimlerin %80 i kesilir. Savunma birimlerinde aşırı derecede faydalanılmış ise Kontroller sağlandığında tespit edilmesi durumunda , Savunmada ne olursa olsun %80 ile %100 arasında Silme yetkisine sahiptir.Oranı Oyuncuya göre belirlenir.
(MADDE 5) : Bug Kullanan Oyuncu Harp Akademisinde Asker biriminden faydalanarak kendini hileli bir şekilde faydalandığı tespit edildiği taktirde Askerlerin %80'i kesilir. Eğer Aşırı derecede asker basmış ve Bu Açıklardan sürekli faydalanıyorsa. Bunların tespit edilmesi durumunda %80 oranı değil %80 ile %100 arasında Asker Silme Durumu sağlanır.Oranı Oyuncunun yaptığı Hileye göre belirlenir.
(MADDE 6) : Bug Kullanan Oyuncu Üniversite kademelerinden hileli bir şekilde faydalanıp Üniversite kademelerini geliştiriyorsa Tüm kademelerinden 4, 5 yada 6 Kademe Silinir. Bu kademelerden fazla bir şekilde üniversite kademelerine yüklenerek basılmış ise üniversite Kademelerin %50 si silinerek kademe silme işlemi uygulanır. Tüm kademeleri hileyle basmış ise Tüm kademeleri silinebilir.
(MADDE 7) : Bug Kullanan Oyuncu Petrol, Gıda ve Altın Madenlerini Hileli olarak kazanç sağladığı tespit edildiği taktirde Elinde bulunan Petrol , Gıda ve Altın Madenleri Tamamen Silinir. Havadaki,Yerdeki ve Hangardaki Madenlerin Hepsi Alınır.Oyuncuya Filosunu kaldırmak için uygun Altın madeni bırakılır.
(MADDE 8) : Bug Kullanan bir oyuncu Bor Madeninde oyun içinde bulduğu bir sistemden kaynaklanan bir hatadan dolayı hileli bir şekilde kazanç elde ederek Hileli bor kullanması tamamen Yasaktır.Kullanan oyuncu 10 Bor olsa bile Direk hesabı kapanır.Dikkatinizi çeken bor hatalarında Adminlerle iletişime geçiniz.
(MADDE 9) : Bug Kullanan bir oyuncu Elmas Madeninde oyun içinde bulduğu bir sistemden kaynaklanan bir hatadan dolayı hileli bir şekilde kazanç elde ederek Hileli Elmas kullanması tamamen Yasaktır.Kullanan oyuncu 10 Elmas olsa bile hileyle kazandığı elmaslar silinir.Yönetim detaylı araştırmak yerine Elinde bulunan Elmasların %75 ile %100 arasında kesilti yapabilir.Elmas madenlerinde hata bulduysanız Adminlerle iletişime geçiniz.
(MADDE 10) : Bug Kullanarak Diğer Oyuncuların Hesaplarına Erişim sağlanır veya Kural dışı bir durum tespit edildiği durumda Zararlı oyuncuya zararı verme hakkını saklı tutar. (Hesap Bilgileri paylaşmak yasaktır.Paylaşan oyuncu kendi sorumludur.)
(MADDE 11) : Oyun içinde bug aramak yasaktır. Bulan oyuncuların nerde ne kadar şey bastıgını ve nerde kullandığını bildirmesini isteriz.Gerekli alımlar yapılarak oyuncu kendisinin ceza yemesini önler.
(MADDE 12) :Oyun içinde Farklı Alanlarda Bug bulunduğu taktirde ve kural dışı bir şekilde kullanıldığı tespit edildiğinde oyuncunun nerde hangi hileyi yaptığı bulunduğunda gerekli cezai işlem uygulanır. Gerektiği taktirde hesabı kapatılır.
(MADDE 13) : Bug Kullanan Oyuncuların Bug yaptıklarını itiraf ederek ve kullanan kişiler hakkında bilgi vererek cezai işlemlerde daha az ceza ile kendisini kapatacağını bildirmek isteriz.Yönetime yardımcı olan oyuncuya yardımcı olunacaktır.
(MADDE 14) : Bug kullanarak Sisteme girme yada ele geçirme durumunda Tüm Hukuki yaptırımlar yapılacaktır.Gereken tüm işlemler yapılır.
(MADDE 15) : Bug Kullanan Oyuncular Ceza Tablosunda "Bug" yada "Hileci" olarak Ceza sebebi Yazılır.
(MADDE 16) : BUG KULLANMAK VE KULLANDIRTMAK YASAKTIR...


(KURAL 2) :
2.Aynı oyuncunun aynı haritada birden fazla hesap açması (Multi): Aynı haritada birden fazla hesap açmak yasak değildir fakat kendi hesapları aralarında herhangi bir bağ olması (maden alımı, kendi hesaplarını vurması vs.) halinde gerekli ceza uygulanır.

(YENİ KURALDIR) 1 Temmuz 2016 tarihinden sonra Multi tespitinde aşağıdaki kural uygulanır : (1 Temmuz 2016 dan sonra Multi Yaptıysa)
(MADDE 1) : İlk Multi Yaptığında: 1 Temmuz 2016 dan sonra Multi Yaptıysa Ana Hesabı ve Multi yaptığı Tüm Hesaplar Kapatılır. ( Aynı girişte istediğiniz kadar hesaba bakabilirsiniz, fakat ileriye veya geriye dönük inceleme yapıldığında multi tespiti yapıldığında Multi cezası verilir.Bazı durumlarda bunların yaşanmaması için destek sisteminden durumları belirtebilir karşılığında verilen cevaba göre hareket edebilirsiniz.

Örneğin ; İttifağınız dışındaki bir oyuncudan sürekli maden alıyorsunuz ve daha ilerleyen zamanlarda o kişiyi ittifağa alıp hesabına giriş yapıyorsunuz. Multi'den iki hesabınız da ceza alır. Bunun gibi diğer örneklerde mevcuttur. Detaylı bilgi için adminle iletişime geçebilirsiniz...)

1 Temmuz 2016 tarihinden önce Multi tespitinde aşağıdaki kurallar uygulanır :
(MADDE 2) : 1.Kez Multi Yaptığında: Düşük puanlı hesaplara el koyulur.Yüksek puanlı hesap 7 gün Tatil cezası alır.Yüksek puanlı hesap ne kadar maden aldıysa hesaplanıp gerekli madenler alınır. Ek olarak multinin durumuna göre biraz fazla maden alma hakkını saklı tutar.
UYARI : Admin istediği multi olayından sonra bulunduğu haritada bulunan diğer ufak hesaplarına ise tekrar multi yapılmaması için hesaba el koyulup bu hesaplar haritaya tarla olarak bırakabilir.
(KURAL 3) :
3.Bilinçli Yenilgi : Oyunda karşılıklı anlaşarak bir oyuncunun başka bir oyuncuyu danışıklı dövüşle yenmesi ve savaş artıklarını toplaması suçtur ve olayı gerçekleştiren 2 hesapta 3 ile 7 gün arasında ceza alır.
(KURAL 4) :
4.Filo Gönderimleri : Gereksiz Filo gönderimlerinde , Uzun Filo gönderiminde veya Filo gönderip varmadan filoyu çekip aynı şeyi tekrarlayanlar aşağıdaki kurallara göre ceza uygulanır. Filo Gönderimlerinde şunlar uygulanır :

(MADDE 1) : Uzun Filo Gönderimi : Amaçsız bir şekilde Uzun Filo gönderimi yasaktır.Altın üyelerde 30 dk , Altın üye olmayan hesaplar ise 60 dk süreyi aşanlar uzun süreli sayılmış olacaktır ve ilk gönderimde 3 gün , Sonraki her davranışında 7'şer gün ceza alır.Birden Fazla oyuncuyu engellemesi halinde kişi sayısı kadar ceza alır.
(MADDE 2) : Gereksiz Filo Gönderimi : Oyuncunun düşündüğü oyuncuyu engellemek amacı ile Online oyuncuya kamyon yollayıp tarla yapıyorum demesi, Oyuncuyu vuramıyor ise bu oyuncu başka oyuncuya çok uzun süreli filo çıkamaz.
(MADDE 3) : Kilit için Uzun Filo Gönderimi : Kilit atılacak oyuncuya Uzun Filo gönderimi yasaktır.Kilit atılacak ise destek sisteminden konu açılıp bilgi verildiği taktirde kilit tuttu ise 1 gün ceza verilir , kilidin tutmaması halinde 3 ile 7 gün ( Oyuncuyu kaç saat engellediğine bağlı olarak ceza süresi) değişir ve buna konuyla ilgilenen adminimiz karar verir.
(MADDE 4) : Filo gönderip çekmek: Oyuncuya sürekli olarak engelleme amaçlı saldırması , filosunu tekrar çekmesi ve bunu sürekli yapması halinde ilk kez yaptıgında 2 ceza verilir. Tekrarı halinde 3 ile 7 gün arasında ceza verilir.
(MADDE 5) : Kamyon ile Engellemek: Maksadı Sürekli oyuncuyu engellemek için sürekli oyuncuya gereksiz kamyon göndermesi veya boş karargaha kamyon göndermesi yasaktır.kurala uymayanlar ilk 1 gün ceza verilir , 2. kez yaptığında 3 gün ceza verilir , 3 ve daha sonraki bu davranışından dolayı 7 gün ceza verilir.Birden çok kişiye yapılırsa 7 ile 15 gün arasında ceza verilir.
(MADDE 6) : Geri Hizmet ile Engellemek: Oyuncunun üzerindeki atığa geri hizmeti yollayıp, oyuncunun karargahı taşımasını engellemek amacıyla geri hizmet göndermek yasaktır.Bu kuralı önemsemeyip sürekli oyuncuyu engelliyor ise ilk 2 gün ceza verilir , 2. Kez yaptığında 5 gün ceza verilir , Bu duruma devam etmesi halinde 7 ile 15 gün arasında ceza verilir.
UYARI: Üstteki 6 madde için Ceza verilir fakat filo hareketlerinin geri çekilmesi uzun sürebilir.Bunu da göz önünde bulunarak şikayetinizi edebilirsiniz.
(KURAL 5) :
5.Savaş : Bir oyuncu başka bir oyuncunun her bir karargahına 24 saatlik süre içinde en fazla 3 kez saldırabilir.(Mukavemet kademesini yükselttiği taktirde her bir kademe bir karargaha bir saldırı hakkı daha eklemektedir).
(KURAL 6) :
6.İttifak İçi Savaş: Oyuncuların ittifak içi savaş yaparak birbirini vurması veya birbirlerine maden aktarması halinde , Enkaz ve aktardıkları madenler ellerinden alınır.İki hesaba ise 3 ile 7 arasında ceza verilir. Birbirlerini vurmaları haline Ceza Bilinçli yenilgi olarak değerlenir fakat İttifak içi Savaş cezası da verilebilir. Oyuncuların anlaşarak ittifakdan çıkarıp birbirlerinden aynı şekilde birbirlerini vurması veya maden aktarması halinde aynı şekilde 3 ile 7 gün arasında ceza verilir ve kazançları ellerinden alınır.
(KURAL 7) :
7.Hakaret - Argo: Argo konuşanların hesabı 1 veya 3 gün arasında tatil cezası verilir.
(KURAL 8) :
8.Hakaret - Ağır Hakaret - Tehdit - Küfür: Başka bir oyuncuya hakaret eden oyuncunun hesabı 3 gün tatile alınır tekrarında hesabı kapatılır. Ağır hakaret ,tehdit ve küfür edilmesi durumunda hesap anında kapatılır. Hepimiz eğlence amaçlı burdayız lütfen bunu unutmadan birbirimize saygılı davranalım!
(KURAL 9) :
9.Genel Pano:
Genel Pano Cezaları :
(MADDE 1) : Hakaret - Argo : Oyuncunun genel panoda uygunsuz bir şekilde argo kelime kullanması veya bir başka oyuncuya hakaret etmesi halinde Argo kelime kullanması halinde 3 gün Genel Pano cezası verilir. Hakaret içeren mesaj gönderdiyse buna 3 gün veya 7 gün Genel Panosu verilir. 1 gün ile 3 gün arasında da hesabına tatil cezası verilir.
(MADDE 2) : Ağır Hakaret - Tehdit - Küfür : Oyuncunun genel panoda ağır hakaret ,küfredilmesi ve bir başka oyuncuyu genel panoda tehdit edilmesi kullandığı kelimeye göre 3 - 7 veya 1 yıl Genel Panosu verebilir. Kullandığı kelime veya cümlenin içeriğine göre ceza değişebilir ve hesabına da 3 ile 7 gün arasında ceza verebilir.
(MADDE 3) : Tartışmak: Genel panoda birbirine laf atmak ve genel panonun huzurunu bozanlar 7 gün genel panodan uzaklaştırılır.Bu tartışmaya karışan diğer oyuncular ise 3 gün genel pano cezası verilir. Olayın aşırı derecede büyür ise hesaplarına da 3 ile 7 gün arasında ceza verilir.
(MADDE 4) : Uygunsuz içerik Paylaşımı : PornoGrafik içeriklerin Paylaşılması Kesinlikle yasaktır.Genel pano cezası 1 yıl olarak verilir. Paylaştığı mesaja göre hesabına tatil cezası veya Hesabı kapatma cezası verilebilir.
(KURAL 10) :
10.İsimler Tanımlar : Oyuncu isimleri Karargah isimleri ittifak tanımları ve logosu aracılığı ile küfür tehdit hakaret veya uygunsuz içerik sağlayanların hesabı kapatılır. İttifak tanıtımında, ittifak ismi ya da kullanıcı isminde başka web sitelerinin reklamını yapan kullanıcılar ceza alır. Tekrarı halinde hesapları kapatılır.
(KURAL 11) :
11.Mesajların Gereksiz Admine iletilmesi : Hesap 1 gün tatile alınır. Tekrarında 3 ile 7 gün tatile alınır.
(KURAL 12) :
12.Sorgulama: Oyun adminleri kurallara uyulmaması durumunda ceza verirler. Oyuncu hangi sebepten ceza aldığını ceza tablosunda görebilir. Adminler sadece gördükleri kural ihlallerini cezalandırdıkları için ceza almamanız gerektiği yönünde ısrarlarınız karşısında genellikle size yardımcı olmakla birlikte oyun adminleri susma haklarını da kullanabilirler.
(KURAL 13) :
13.Oyunda oluşacak hatalar: Oyunda oluşacak hatalara karşı, hatanın durumuna göre adminlerimiz insiyatif kullanarak bu hatanın telafisini yapabilir. Geri dönüşü mümkün olmayacak zaralara yol açan ya da başka oyunculara haksızlık olacağı söz konusu olması durumunda adminler hatayı telafi etmeme hakkını saklı tutar.Oyunun hata verip giriş yapılmamasından dolayı yapılan büyük savaşların iptal edilmesi ve her iki tarafın zararları karşılanarak Filo iadeleri ve madenlerin alınmasını gerekmektedir.Bu durumun aynısı sizin başınıza geleceğini unutmayınız.
(KURAL 14) :
14.Diğer oyuncuları oyundan soğutma çabası: Başka oyunculara karşı oyunu aşağılayan ifadeler kullanılamaz. Başka bir oyuncuya gelişimini engelleyecek şekilde saldırılar düzenlenemez. Oyuncuları oyundan soğutmaya yönelik fiillerin tümü adminler tarafından değerlendirilerek hesap kapama cezası verilebilir.
(KURAL 15) :
15.Bor Satışları : Bor satışları sadece isteyen kişilere yapılır kimse bor almaya zorlanamaz. Oyunda Altın Üyelere 24 saatlik süre de 1 adet bor dağıtılır.Oyuncu tatilde ise günlük bor hediyesini alamaz.Özel günler veya özel durumlarda oyunculara (sadece toplu olarak) hediye bor dağıtma hakkımız vardır.
(KURAL 16) :
16.Hesap Satışları : Oyuncuların hesaplarını satmaları veya herhangi bir menfaat karşılığında veya ücretsiz olarak devretmeleri yasaktır. Kesin bir kanıt tespit edildiğinde devredilen veya satılan hesaplar kapatılır. Genel Panoda hesap satışıyla ilgili mesaj yazmak 3 ile 7 gün Genel pano cezası verilir.Oyunculara özel mesaj olarak satılık hesap konusunda bilgi vermek admine iletildiği taktirde hesabına 3 ile 7 gün Tatil cezası verilir.
(KURAL 17) :
17.Savaş Artığı Toplama : Savaş artığını başkasının gelişmesini sağlayacak şekilde sürekli başkasına toplatmak multi olarak değerlendirilir. Başkasının artıklarını çalınmasında suç yoktur bu oyunun heyecanı açısından güzel olarak değerlendirilebilir. Bunlar nadiren yaşanabilcek olaylardır. Yaptığı savaşların artıklarını başkasına toplatan kişi ve toplayan hesap multi suçu işlemiş sayılacaktır.
NOT: Oyuncu Destek sisteminden konu açıp kendi veya ittifak arkadaşının enkazı topladığını bildirmesi gerekiyor.Bildirdiği taktirde madenler paylaştırılır ve ceza verilmez.Fakat oyuncu yönetime bu durumu bildirmemesi ve tespiti halinde alınan enkazlara el koyulur ve bu hesaplar 3 ile 7 gün arasında Tatil cezası verilir.
(KURAL 18) :
18.Aynı İP'den Filo gönderimi : İnternet cafe ve büyük networkları düşünerek aynı ip üzerinden oyun oynanmasını herhangi bir kısıtlama getirmeden serbest bırakıyoruz, bununla birlikte aynı ip üzerinden oynayan oyuncuların birbirlerine hangi amaçla olursa olsun filo gönderimini Kural 2 Kapsamında değerlendiriyoruz.
(KURAL 19) :
19.Kapanan Hesaplar:
Kapanan Hesap Uygulaması:
(MADDE 1) : İstek Üzerine kapanan hesaplar : İstek Üzerine kapanan hesapların eski sahiplerine geri iade etme hakkını saklı tutar.Başka bir oyuncuya 45 gün sonra bu hesabı verebilir. Hesabın verilmesi zorunlu değildir.
(MADDE 2) : Admine yazılmış uygunsuz mesajlar : Admine yazılmış küfür , tehdit , argo ve bu tür durumlarda Hesap kapandıktan sonra eski sahibinin alması söz konusu değildir fakat yönetimin kararıyla geri verilebilir.
(MADDE 3) : Küfür - Ağır Küfür ve Tartışma : Oyuncu Küfür ,Ağır küfür veya tartışma yüzünden hesabı kapanıgı taktirde , şikayet eden oyuncu affetmediği sürece hesabı açılmaz.Şikayet eden kişi bu bilgiyi destek sisteminden konu açıp bilgi vermek zorundadır.
(KURAL 20) :
20.Hesap Çalınması : Başkasına ait hesaba hesap sahibinin rızası olmadan farklı yöntemlerle girilmesi yasaktır. Hesaba Giren Kişi 15 Gün Cezaya Çarptırılır. Aldığı madenler kendisinden geri alınır. Magdur oyunuya hiç bir şekilde maden/filo eklenmez, zararı karşılanmaz. Çalınan oyuna verilen zarara göre adminlerin çalan hesabı kapatma ve el koyma maden silme filo alma ve mağdur oyuncunun zararını karşılama hakkı saklıdır.
ÖNEMLİ NOT : Ceza aldığınızda filo haraketleriniz durmaz. Saldırıyor yada saldırı alıyor olabilirsiniz. O anki filo haraketleri sizin müdehaleniz dışında devam eder. Ancak cezadan sonra hiçbir filo haraketi başlatılamaz.

Yukarda yazan kurallar daha sağlıklı ve adil bir oyun içindir. Kurallar zaman içinde değişebileceğinden periyodik olarak kontrol etmeniz önemlidir. Oyun yönetimi kayıtlarında gördüğü sebeplerden dolayı ceza verebilir. Oyuncular, bu metni okuyup kabul etmiş sayılır. Şüpheli gördüğümüz hesapları genellikle incelemeye alır müdehale edebiliriz. Sehirlersavasi.com üzerinde açılmış hesaplar kullanımı size tahsis edilmiş mülkiyeti tarafımıza ait hesaplardır.

Kurallara uyduğunuz için teşekkür ederiz.

Güncelleme Tarihi : 29.07.2016 - 19:53
Oyun Yönetimi