Şehirler Savaşı Yardım Sayfası
OYUNUN AMACI

Bildiğin gibi bu bir savaş oyunu. Oyunda savaşabilmek için yetiştireceğin askerler ve üretebileceğin silahların olacak. Bu üretimleri gerçekleştirebilmek için ve bu üretimler için sana gereken madenleri elde etmek için sana ait karargâhların olacak. Bu karargâhlarda maden üretip askerlerini yetiştirecek ve daha güçlü olabilmek için savaşlar yapacaksın. Şehirler Savaşı Türkiye'deki gerçek il ve ilce isimlerini barındıran ve buralara kuracağınız ülkeleri geliştirerek puan durumunda en önce olmayı ve şehrinizi en önemli şehir haline getirmeyi amaç edineceğiniz bir oyundur.

İLK OLARAK

Oyuna kayıt olurken, karargahınızın hangi ilde açacağınıza karar verin ve hesabınızı aktif edin. Bundan sonra yapmanız gereken elbette yapı kademelerinizi yükselterek, hammaddelerinizin üretimini arttırmak olmalı. Aynı şekilde asıl karargahınızdan hariç 5 yan karargah daha açıp üretimlerinizi arttırabilirsiniz. Bunların nasıl yapılacağını bu yardım sitesinde bulabilirsiniz.

Öncelikle oyunun mantığını kavrayabilmen için, sayfaların açıklamasını tek tek gösterip, daha sonra geliştirebileceğin taktikler konusunda sana yardımcı olacağız.


A- Karargâhınızda bulunan petrolün miktarını belirtir. Karargâhınızdaki maden, hangar kapasitesini aşmadığı takdirde, rakam sabit olduğu halde üretiminiz devam eder.

B- Karargâhınızda bulunan gıdanın miktarını belirtir. Karargâhınızdaki maden, hangar kapasitesini aşmadığı takdirde, rakam sabit olduğu halde üretiminiz devam eder.

C- Karargâhınızda bulunan altının miktarını belirtir. Karargâhınızdaki maden, hangar kapasitesini aşmadığı takdirde, rakam sabit olduğu halde üretiminiz devam eder.

D- Maden üretimlerinizi gerçekleştirmek için size enerji gereklidir. Sahip olduğunuz enerji miktarını gösterir. Maden üretimlerinizin tam kapasite ile çalışmasını istiyorsanız enerji seviyesini sıfırın altına düşürmemelisiniz.

E- Maksimum karargâh sayınız 6 olabilir. Buradan istediğiniz karargâhınıza geçiş yapabilirsiniz.

F- Bulunduğunuz karargâhınızı gösterir.

G- Oyunun sunucu zamanını gösterir. Oyun için bütün zamanlar yalan tek gerçek sunucu zamanıdır

H- Altın üyelik durumunuzu gösterir. Bu yazıyı gördüğünüzde tekrar altın üyelik alma zamanı geldiği anlaşılır :)

Hazırlayanlar : H1-Fosil, H3-Bombacı mülayim, H1-Fehmi_Özen, H2-Özden, H6-Olmazboylesey, H1-LUC!FER